Як вибрати електролобзик для дому чи виробництва

Електролобзик - річ дуже корисна в домашньому господарстві, на виробництві, іноді просто незамінна. Різноманітність матеріалів, з якими він може працювати досить велика: це дерево, метал, пластик, керамічна плитка. Як зробити правильний вибір при покупці цього інструменту, на що звернути увагу?

Представлены Все лобзики Бош на сайте по очень выгодной цене.

Будь-який електролобзик має ряд основних характеристик:

Потужність.

Наявність маятникового ходу.

Регулювання оборотів.

Професійний або побутовий.

Розглянемо кожну докладніше

Потужність . Цей параметр визначає максимальну глибину пропилу матеріалу. Наприклад, лобзик потужністю 400 Вт, зможе подужати дошку не більше 50мм завтовшки, метал завтовшки 4мм. Моделі 650-750 Вт вже можуть пропиляти дошку 100мм, металеву заготовку 8мм. Більш потужні лобзики хороші для тривалих робіт, двигун менше грітиметься, потрібно рідше робити паузу в роботі, щоб дати йому охолонути. Але є і мінус під час роботи лобзиком великої потужності – це його вага. Чим потужніший двигун, тим важчий сам інструмент, ви швидше втомлюватиметеся. При фігурному випилюванні набагато зручніше працювати легким інструментом, тому малопотужна модель краща.

Маятниковий хід . Ця функція необхідна для швидкого розпилювання та пиляння товстих дощок (товщина понад 30мм). Як правило, на лобзиках є 3 положення маятникового ходу, і чим товстіша дошка, тим більше значення виставляєте. Наприклад, для дошки 30 мм – ставте у положення 1, для 40 мм дошки у друге, понад 50мм – ставте 3 положення. Без маятникового ходу ви також можете розпиляти дошку 50мм, просто це буде дуже повільно. При включенні цієї функції пилка здійснює рухи не просто вгору-вниз, а її підштовхує трохи вперед-назад і розпил помітно прискорюється.

Так, функція хороша для швидкого пиляння, але якщо йдеться про чистий різ, то краще її відключати, тоді зріз виходить більш рівним і гладким. Наприклад, при пилянні ламінату або фігурному випилюванні вона зовсім не потрібна.

Регулювання оборотів . Потрібна при розпилюванні металу, і там де провести пилку потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити заготівлю, не виїхати за розмічену область, наприклад коли випилюєте радіус при фігурному розпилі. Якщо пиляєте метал, то виставляєте швидкість не вище 3, і бажано використовувати навушники, бо дуже сильний скрегіт тисне на перетинку.

Регулювання можливо як за допомогою спеціального коліщатка, зверху на рукоятці, так і просто від натискання на кнопку пуск. Чим сильніше натискання, тим більше оборотів пилки за хвилину.

Професійний чи побутовий. Різниця між цими класами полягає у тривалості безперервної роботи лобзиком та в ресурсі двигуна (довговічності). Інструмент побутового класу потребує періодичних перерв при нагріванні двигуна, попрацювали хвилин 15-20 без зупинки, потім зробили відпочинок (хвилин5-10), двигун охолонув і можна продовжувати. Це стосується не лише лобзиків, а й будь-якого іншого побутового інструменту. Дотримання цього правила дозволить значно продовжити термін служби. Як правило, цих 15-20 хвилин «за очі» вистачає для домашніх потреб, за цей час можна перепиляти купу дощок. А якщо ви працюєте в режимі відпилу дошку поклав лобзик, через кілька хвилин знову відпиляв, то можна і не робити жодних перерв. У професійного ж інструменту немає тимчасових обмежень, конструкція двигуна дозволяє працювати без перерв, оскільки робити паузу на виробництві просто не можна. Але й ціна у професійного помітно вища. Лобзики з однаковими характеристиками за ціною можуть відрізнятися в 2 рази і навіть більше.

Варто зазначити, що і професійним та побутовим ви зможете зробити абсолютно однакову роботу, різниця лише у часі.

Ще ряд моментів, на які слід звернути увагу при покупці.

Наявність у комплекті упору (обмежувача). Корисна річ, суть зводиться до того, щоб рівно проводити розпилювання. Наприклад, вам потрібно зрізати один нерівний край дошки (інший при цьому рівний), цей обмежувач упирається в рівну частину дошки, ви просто проводите лобзик по всій довжині дошки, не боячись, що він зміститься вбік і різ буде не ідеальним.

Не сказати, що життєво потрібна штука, але й зайвою не назвати. При включенні дає лазерну проекцію (лінію), щоб пиляти чітко нею, не зміщуючись убік. Перед тим як почати розпилювання, на кінці заготовки ставте мітку, лазерна лінія повинна дивитися чітко на цю мітку, потім починаєте пиляти, розпилювання піде по заданій вами траєкторії. Якщо ваш лобзик не оснащений такою функцією, просто можна зробити розмітку маркером, вийде не гірше, може трохи довше.

Підсвічування . Гарна у слабко освітлених приміщеннях, світлодіод розташовується на торці лобзика.

Похожие страницы: