Характеристики та особливості різних видів грунтів

Дуже важливо точно визначити тип ґрунту, оскільки від цього залежить вибір потрібної конструкції фундаменту і стійкість, збереження всієї будови в цілому. Безумовно, в цій справі без фахівців і спеціального обладнання не обійтися. Якщо намагатися визначити вид грунту власними силами, то це неможливо зробити тільки приблизно. А будівництво будинку вимагає високої точності у всіх підрахунках!

Необхідно сказати, що найбільшЗайдя на сайт http://intergeo.kg/грунтово-химическая-лаборатория-осо/ вы можете заказать услугу Грунтово-химические лаборатории ОсОО «ИНТЕРГЕО» по выгодной цене.часто зустрічаються такі почвообразующие породи: торф, глини, піски і суглинки, а також всілякі їх комбінації.

Типи грунтів Ленінградської області

піщаний грунт

Це буде перший варіант в нашому списку, який вельми слабо схильний до промерзання. Також з переваг піску слід зазначити ту особливість, що він вологу пропускає крізь себе. Також дуже добре ущільнюється. Тому замокання фундаментів на піску практично не відбувається.

Якщо ви зводите будинок (будинок, котедж, гараж і т.д.) на піщаному грунті, то оптимальним варіантом стане організація мелкозаглубленного стрічкового фундаменту, глибина якого може варіюватися від 50 до 100 сантиметрів. Але потрібно врахувати, що даний тип фундаменту повинен заглиблюватися нижче рівня промерзання.

глинистий грунт

Це далеко не самий оптимальний тип ґрунту для зведення масивної будівлі, наприклад, заміського будинку з бруса. Він активно розмивається і розріджується під час рясних опадів. З недоліків також потрібно відзначити велику глибину промерзання - складає близько 1,5 метра. А якщо морози стабільні і міцні, то рівень промерзання може бути ще нижче. На такій ділянці землі найкраще обладнати монолітний плитний фундамент.

Супіски і суглинки

Супемі (суглинки)В даному випадку грунт може вести себе по-різному - важливе співвідношення суміші піску та глини. Від цього безпосередньо залежать особливості і характеристики грунту. Однак глибина промерзання в будь-якому випадку буде дуже високою.

торфовище

Торфовище - це колишнє болото, яке по штучним або природним причин було осушено. Чи не найкращий варіант для будівництва будівлі, але якщо до цієї справи підійти з усім професіоналізмом, то все може вийти. На торфі будують легкі будинку, а фундамент повинен розташовуватися на рівній поверхні, щоб припинити його спливаніе. Вибирають або монолітний плитний фундамент, або стовпчастий.

Скелястий (кам'янистий) ґрунт

В його основі лежить камінь, тому і грунтом як таким назвати складно. Але фундамент на такій поверхні буде міцним і стійким, оскільки камінь не схильний до вологи, морозу і іншим атмосферних явищ.

Визначення глибини закладки фундаменту

Для цього важливо знати несучу здатність грунту, її глибину промерзання, а також рівень залягання підземних вод. Як ви розумієте, без фахівців тут не обійтися.

Несуча здатність

Це важлива характеристика і показник, який потрібно обов'язково враховувати при проектуванні та зведенні будівлі. Від ступеня допустимого навантаження грунту безпосередньо залежить підбір опорної площі основи будівлі. А залежність проста: чим краще здатності у грунту перешкоджати навантажень, тим і менше можна робити площа самої фундаментної опори.

Допустиме навантаження грунту залежить від таких факторів:

насиченість грунту вологою;

ступінь уплотненности;

тип ґрунту.

Зі зменшенням вологості грунту збільшується її допустиме навантаження. Але ось піски при зміні показників вологості свої характеристики не змінюють. Якщо у грунту надлишкові показники вологості, то це, швидше за все, пов'язано з близьким підходом до поверхні підземних вод.

Як визначають рівень залягання ґрунтових вод?

Найпростіший спосіб - подивіться на те, які ростуть рослини на будівельній ділянці. Якщо вільха, черемха, осока, калужница, то води знаходяться дуже високо. Якщо ж росте сосна, то води в грунті мінімум, і вона залягає досить глибоко від поверхні.

Для докладного вивчення грунту пробуривают лунки за допомогою підручних інструментів, того ж садового бура. Такі лунки роблять під кожним кутом майбутньої будови, а їх глибина повинна становити не менше 150 сантиметрів. Якщо при бурінні грунту з'явилася вода, то заміряйте, на якій відстані від поверхні вона почала просочуватися. Якщо води немає, то краще зачекайте добу - можливо, вода почне просочуватися пізніше.

Якщо недалеко від місця майбутнього будівництва є котловани і колодязі, то вони послужать додатковим джерелом інформації. Поцікавтеся у сусідів - вони також можуть надати корисні дані щодо місцевості.

Якщо ви припускаєте, що грунтові води знаходяться високо, то краще за все звернутися до фахівців, а саме інженерам-гідрогеологам. Вони з потрібним ступенем точності зроблять все виміри на ділянці.

Похожие страницы: