Похідні намети - види

Всі намети ділять на чотири види: туристичні, кемпінгові, висотні і зимові. Кожна з наметів призначена для конкретних погодних умов і певної місцевості.

Вам необходима палатка для отдыха, мы поможем ее выбрать правильно.

Туристичний намет - ідеальна для походу по рівнинах і відпочинку на березі річки. Встановлюється вона на рівному місці, наприклад, на лузі. Туристичний намет легка в збірці. Підходить намет для гірського й спортивного походу, але з привалом на «зеленій» місцевості.

Кемпінговий намет призначена для складних походів, наприклад для сходження в гори. При необхідності вона може замінити кухню або бути штабом під час проведення будь-яких операцій.

Висотна намет призначена для складних походів, які будуть супроводжуватися сильним вітром і сніговими заметами. Намет підходить для гірських походів або для походів в зимовий період.

Зимовий вид намети нагадує туристичний тільки з пічкою всередині.

Намети розрізняють за кількістю осіб, які можуть в ній поміститися. Намети бувають одномісні, двомісні, тримісні і т. Д. Але не завжди кількість людей, яке здатне розміститися всередині намету згідно із зазначеними параметрами виробника, будуть відчувати себе комфортно в ній. Щоб зрозуміти рівень комфортності намети необхідно подивитися на її розміри. Довжина намети становить від 2 до 2,5 м, а ширина 70 см з розрахунку на одну людину. Відповідно, якщо намет береться на двох людей, то довжина повинна дорівнювати - 4-5 м, а ширина 140см.

Характеристики намету

Основними характеристиками похідного намету є - вага, водостійкість і вітростійкість.

Перша характеристика - вага намету , який залежить багато в чому від тканини і каркаса. Якщо намет виготовлений з силіконової, водозахисної тканини, а каркас з алюмінію, то вона буде легше, ніж її родичка, виконана з поліуретанової захисту і пластикових дуг.

Є не складна схема розрахунку ваги намети. На одну людину припадає 1-1,5 кг маси намети. Намет на двох повинна важити 2-3 кг, а на чотирьох 4-5 кг. При цьому, чим більше місткість намети, тим менше ваги з розрахунку на одну людину.

Друга характеристика - водостійкість . Від неї залежить, якої сили дощ витримає намет. Мінімальний показник рівня водостійкості - 1000 мм. Намет з таким показником витримає будь-який дощ. Якщо виробник вказав рівень водостійкості від 3000 мм, то з такою наметом не страшний дощ з сильним вітром.

При цьому дно намету характеризується рівнем водостійкості окремо від решти частини, який при цьому повинен становити не менше 3000 мм.

Є моделі наметів, де рівень водостійкості, заявлений виробником, коливається в межах 10 000 мм. Сподіваємося, що ці цифри реальні, тому що їх легко перевірити. Але варто відразу зазначити, що чим більше показник водостійкості, тим вище ціна на намет і вище зносостійкість.

Третя характеристика - ветроустойчивость . Про рівень вітростійкості варто судити по каркасу. Але не за матеріалом, з якого він виготовлений, а за кількістю перетинів дуг. Чим частіше перетинаються дуги, тим стійкіше буде каркас, а значить, він краще перенесе вітер різної сили.

Похожие страницы: