Правильний житловий будинок з будівельного бруса и Delta House

Дачні будинки, лазні і не дорогі будинки для постійного проживання вигідно будувати з свіжо напилення бруса природної вологості.

Качественные и надежные каркасные дома в Киеве - http://deltahouse.ua/construction/karkas на нашем сайте Вы сможете ознакомиться с нашими услугами и получить ответ на все вопросы.

Такий пиломатеріал значно дешевше профільованого або клеєного бруса. Збірка стін будинку з будівельного бруса досить проста і при виконанні певних правил дозволяє побудувати надійний і довговічний будинок.
Чи треба сушити брус?

Сушити набутий брус не слід. При природній сушці в штабелі пиломатеріал сильно деформується - згинається, скручується штопором. Скласти з такого пошкодженого бруса рівні стіни з щільними швами практично неможливо.

Після виготовлення брус, як можна швидше, слід укласти в стіни. Брус висихає вже перебуваючи в стіні. У стіні бруси скріплені між собою і знаходяться в зафіксованому положенні. Деформація бруса при висиханні в стіні менш значна.

Купуйте свіжо виготовлений брус, напилення з лісу зимової рубки. Не купуйте залежаний брус зі зберігання і не зберігайте довго його самі.

При висиханні бруси зменшуються в розмірах, стають тоншими і коротше. Особливо сильно деревина стискується в напрямку поперек волокон. Висота стіни в процесі висихання бруса може зменшиться на 7-10%.

Процес сушіння бруса в стіні триває досить довго. Остаточно брус досягає рівноважної вологості протягом 3-5 років. Особливо сильно вологість знижується в перший рік сушки. Протягом усього цього часу змінюються і розміри бруса.

При висиханні в брусі з'являються глибокі тріщини, в які легко проникає вода і холод.

З цими властивостями деревини будівельного бруса доводиться серйозно рахуватися при зведенні брусових будинків.

Наприклад, настилати підлоги, обшивати стелі, обробляти мансарду зсередини можна не чекаючи усадки зрубу. Двері і вікна встановлюють відразу, обов'язково залишаючи усадкові зазори.

А ось утеплювати і обробляти стіни зовні і всередині, встановлювати постійну сходи, класти піч, робити всередині каркасні перегородки краще через рік - два, коли усадка зрубу в основному закінчиться.

Якщо стіни з бруса не будуть обшивати, то одну або дві грані бруса до укладання в стіну стругають або шліфують і знімають фаски з ребер.

Як вибрати товщину стін будинку з бруса
Стандартний будівельний брус в перерізі може бути квадратним або прямокутним і мати розміри сторін: 100, 150 і 200 мм. За спеціальним замовленням багато виробників можуть виготовити брус з розміром сторін до 250 мм. Але ціна за 1м3 бруса нестандартного розміру буде помітно вище.

Таким чином, товщина стіни будинку, задана розмірами бруса, може бути 100, 150 або 200 - 250 мм.

Товщина стін з бруса вибирається, виходячи з необхідності забезпечити необхідну міцність, жорсткість стін будівлі. Крім того, стіна повинна захищати будинок від холоду.

Міцність, стійкість стін залежить не тільки від їх товщини, а й від конфігурації стін будинку, наявності та розмірів прорізів, інших конструктивних особливостей будинку, а також від якості збірки.

Традиційно вважається, що для одноповерхових будівель досить стійкими будуть стіни з бруса товщиною 100-150 мм. Більш високі будівлі будують з бруса з товщиною стін 150-200 мм.

Якщо будинок призначений для постійного проживання і буде опалюватися круглий рік, то дерев'яні стіни будинків з бруса утеплюють зовні. Без додаткового утеплення дерев'яні будинки з бруса не відповідають сучасним нормам з енергозбереження.


равнівая стіни з бруса різної товщини легко бачити, що для утепленої стіни термічний опір слабо залежить від товщини бруса. Утеплення стіна з бруса товщиною 150 мм всього на 12% «тепліше» стіни товщиною 100 мм. (Rk = 2,22 і 2,50).

Звідси робимо висновок, для брусової стіни з утепленням вигідно використовувати брус меншого перетину. Наприклад, для одноповерхової споруди досить зробити стіни товщиною 100 мм. з бруса 100х150-200 мм. і утеплити їх мінватою товщиною шару 100-150мм.

При виборі бруса і конструкції стін будинку необхідно також враховувати, що тонкий брус прямокутного перерізу більше жолобиться при висиханні. Товста стіна будинку має більш високу теплоємність - служить кращим акумулятором тепла.

Будинки з бруса зазвичай обшивають зовні. Обшивка надає будівлі привабливого вигляду і захищає утеплювач і стіни від атмосферних впливів. Дачні будинки для сезонного проживання та лазні можна обшивати без утеплення. Для обшивки зазвичай використовують сайдинг вініловий або цокольний сайдинг, а також дерев'яні погонажні вироби - вагонку, блок-хаус і т.п.

Похожие страницы: