Профільований брус

Ідея надавати брусу певний профіль перед його використанням в дерев'яному житловому будівництві зародилася давним-давно. Але реалізувати її в промислових масштабах вийшло лише кілька десятиліть тому - так на ринку будматеріалів з'явився профільований брус. Він дозволив поліпшити експлуатаційні якості будинків з бруса, підвищити їх естетичну привабливість і істотно скоротити терміни будівництва. У цій замітці ми постараємося максимально повно розкрити питання, так чи інакше стосуються профільованого бруса: виробництво, види матеріалу, його переваги і недоліки, ціни і т.д.

Подарит вашему дому юут теплый пол эксон, заказать можете на нашем сайте по выгодной цене.

Існують різні види профільованого бруса в залежності від:

вологості (сухий і природної вологості);

профілю (фінська, німецька, проміжні);

породи деревини (ялиновий, сосновий, з модрини, осики і т.д.);

розмірів перетину (в основному від 100 × 150 мм до 200 × 240 мм)

технології виробництва (клеєний, масив)

Трохи про виробництво

Профільованим може бути брус з масиву і склеєний з ламелей (дощок). В обох випадках сировиною є деревина, якої згодом надається заданий профіль на спеціальному верстаті для виробництва профільованого бруса - строгальном або фрезерувальні. Велике значення приділяється вологості будматеріалу, тому що цей параметр визначає складність проведення будівельних робіт і може позначитися на довговічності дерев'яної конструкції. Тому великі виробники перед профілюванням проводять сушку сировини.

Плюси і мінуси профільованого бруса

Переваги та недоліки профільованого бруса визначаються його якістю. Так, сухий профільований брус камерної сушки - практично ідеальний будівельний матеріал, тоді як використання профільованого бруса природної вологості часто супроводжується появою неприємних сюрпризів, як під час будівництва, так і при подальшому проживанні в будинку.

Якщо про позитивні якості профбруса говорять чи не на кожному розі, то про можливі складнощі при його використанні найчастіше замовчують. Спробуємо описати слабкі місця такого будматеріалу.

Схильність до гниття і атакам комах

Якщо почитати відгуки про будинки з профільованого бруса , то стає зрозуміло, що «дерево є дерево», з усіма його недоліками. І, незважаючи на обробку антисептичними складами, брус ні-ні, та й починає гнити. Тому раз в п'ять років на стіни необхідно наносити додаткове захисне покриття. Тут ще дуже багато що залежить від совісті будівельників: наскільки точно вони слідували технології в процесі складання.

Похожие страницы: