Терасна дошка - особливості та застосування

В геологічному плані тераса - це горизонтальний уступ на схилі гори або пагорба, що виник природним шляхом, або сформована штучно в результаті діяльності людини. Архітектори розуміють під терасою особливу прибудову до будівлі, пов'язану з будовою загальними дверима, як правило, подібні майданчики захищають зверху від опадів дахом або навісом. Іноді терасою є експлуатована дах будинку.

Мы изготовим оргинальные пластиковые карты, учтем все ваши требования и пожелания.

Зараз облаштування террасного настилу вже не є настільки складним завданням, як це було зовсім недавно. Сучасний ринок будматеріалів готовий запропонувати масу досить недорогих, технологічних і практичних рішень для організації майданчика біля будинку. Традиційним матеріалом для настилу на відкритому повітрі вважають терасну дошку, яка зазнала численні зміни з часів побудови перших наземних палуб відставними американськими моряками.

Сучасна з округлими формами терасна дошка з дерева може похвалитися як абсолютно гладкою, але частіше за все рифленою робочою поверхнею. Більш безпечний рифлений варіант має на лицьовій стороні щільний ряд поздовжніх заглиблень, стандартних борозенок. Зазвичай гладка дошка з деревини з добре помітною красивою деревної текстурою призначена для закритих альтанок, терас, балконів і веранд, за нею легко доглядати, особливо мити. Рифлена дошка забезпечує додатковий противоскользящий ефект, що вкрай необхідно для відкритих майданчиків, так чи інакше пов'язаних з водою, скажімо окантовки басейну. Для відкритих майданчиків для виготовлення терасної дошки зазвичай використовується деревина модрини.

Сучасний ринок може запропонувати і більш досконалі матеріали для облаштування терас або майданчиків біля басейну. Це дошка з деревинно-полімерного композиту (ДПК), який також називається декінг, при цьому матеріал може бути оснащений прихованою моделлю кріплення елементів. В результаті їх застосування забезпечують не тільки більш надійну конструкцію тераси, а й покращують зовнішній вигляд споруди. Кріпильні деталі роблять з міцних композитних матеріалів, монтують безпосередньо на лаги. Подібний кріплення уможливлює навіть вертикальну установку терасових дощок. За допомогою фіксованої ширини зазору можна досить точно підігнати окремі елементи декинга, забезпечити нормальну вентиляцію конструкції, а також компенсувати можливі температурні деформації.

Сьогодні виробники пропонують терасну дошку з ДПК або натурального дерева стандартної товщини близько 20 мм, шириною від 70 до 180 мм, довжину ж різні компанії варіюють в межах від півтора до шести метрів.

Терасну дошку укладають на попередньо влаштовану систему лаг, бажано з аналогічною або близькою за властивостями деревини. Щоб уникнути деформацій і крутіння готового настилу, виробник радить фіксувати терасну дошку шурупами не менше ніж через кожен погонний метр її довжини. При укладанні елементів слід залишати зазор по ширині між ними 3-5 мм. Також необхідно організувати ухил для гарантованого стоку води.

Похожие страницы: