Як уникнути типових помилок в ході будівництва

В ході будівництва приватного будинку дуже важливо звернути увагу на кілька моментів, які можуть вплинути на хід всього будівництва і на експлуатацію вже готового будинку. Якщо їх не врахувати, це може обійтися дуже дорого для забудовника. Розглянемо найбільш поширені помилки, які допускаються в ході будівництва.

Кипр недвижимость купить по выгодной цене, наши специалисты помогут с выбором.

розмітка будинку

Від того, наскільки точно зроблена розмітка майбутнього будинку, залежить весь подальший хід будівництва. В першу чергу потрібно добре вивчити креслення. Важливо з'ясувати, які розміри є осьовими, а які - габаритними. Якщо помилитися з розмірами, то отриманий фундамент буде мати інші розміри, як і весь будинок. Це неминуче спричинить за собою зміну кошторисної вартості, інший витрата матеріалів. Та й сама площа приміщень може бути відмінною від проектних розмірів. Для деяких конструкцій будинків такі помилки можуть дуже дорого коштувати. Наприклад, якщо будується панельно-щитовий будинок, то відхилення від проектних розмірів призведуть до порушення всієї технології складання і до додаткових витрат.

Фундамент будинку

Щоб фундамент будинку працював, він повинен бути однорідним. Однією з поширених помилок, що допускаються в будівництві, є комбінування декількох видів фундаментів. Наприклад, коли стрічковий фундамент намагаються посилити додатковими стовпчиками. У кращому випадку така конструкція не буде працювати, що призведе лише до перевитрати коштів, а в гіршому - це може привести до руйнування фундаменту. Це може статися, коли стовпчики будуть заважати фундаменту переміщатися при температурних розширеннях. Ця конструкція може бути виправдана тільки тоді, коли стрічковий фундамент грає роль цоколя.

гідроізоляція будинку

Деякі забудовники, намагаючись заощадити на гідроізоляції, стикаються в майбутньому з проблемами. Погана гідроізоляція або її відсутність можуть призвести до зволоження стін і поступового їх руйнування. Підвищена вологість може сприяти утворенню грибків і появи комах. Особливо небажано це для дерев'яних і каркасно-щитових будинків, в яких швидко згниває нижня обв'язка.

Щоб цього не допустити, важливо прокласти ізоляцію з міцного цементного розчину, руберойду або стеклоизола між цоколем і стіною. Якщо дозволяє бюджет, можна покрити зовнішні поверхні підземної частини фундаменту бітумною мастикою, яку легко приготувати прямо на ділянці. При влаштуванні вимощення по периметру будинку слід врахувати, що рівень дощових і талих вод може бути вище вимощення на 100-250 мм. Тому відмітка цоколя повинна бути вище відмітки мощення мінімум на 300 мм.

Крім цього, вимощення повинна бути виконана з водонепроникних матеріалів. Найбільш часто для цієї мети використовують бетон. Для того щоб вимощення виконувала свою роль і відводила воду від фундаменту, її необхідно своєчасно ремонтувати, так як з'являються тріщини сприяють проникненню води до фундаменту.

Пароізоляція та вентиляція будинку

Деякі недосвідчені забудовники припускають, що наступним за ґрунтовими водами джерелом вологи є дощ і інші атмосферні опади. Але це зовсім не так. Насправді, другим джерелом появи вологи на стінах будинку є самі мешканці. У видихуваному ними повітрі міститься багато вологи, яка при недостатній вентиляції неминуче вбирається в стіни і стелю. Для того щоб волога віддалялася з дому, необхідно передбачити достатню вентиляцію. Крім цього, на стелю обов'язково підшиваються пароізолірующіе матеріали. Найчастіше це пароізоляційна плівка.

Для запобігання появи вологи на зовнішніх стінах неприпустимо встановлювати вологонепроникні матеріали безпосередньо на стіни. Якщо в якості зовнішньої обробки використовується сайдинг або пластик, необхідно передбачити вентиляційні канали між стіною і декоративним зовнішнім фасадом. Для достатньої вентиляції всередині будинку необхідно передбачити можливість провітрювання за допомогою вікон і кватирок, а також за допомогою витяжної вентиляції природного і примусового типу.

Похожие страницы: