Заміна опалення своїми руками

Заміна опалення своїми руками - це складно чи ні? Розглянемо поетапно. Насамперед злийте воду з труб і радіатора. Потім зніміть стару систему. Після того, як ви виконали цю попередню роботу, слід закріпити на стіні новий радіатор опалення. Розмістіть радіатор на тимчасових підставках з таким розрахунком, щоб його нижній край знаходився від підлоги на відстані не більше 15 сантиметрів, а від підвіконня - не більше 10. Відстань між радіатором і стіною повинна становити 4 сантиметри. Зробіть в стіні отвори для кріплення кронштейнів, на які буде встановлюватися радіатор. У місцях кріплення кронштейнів для збільшення жорсткості слід встановити вставки з товстої багатошарової фанери.

Ваш дом сделает теплым и уютным компания "Термос", с помощью современной системы отопления.

Найпопулярнішим способом підключення опалення є односторонній. Заміна опалення своїми руками цим способом означає, що після кріплення радіатора до стіни з одного його боку (зверху) кріпиться труба подачі гарячої води, а знизу - труба відводу теплоносія. З іншого боку радіатора розташовані: зверху - кран для спуску повітря, а нижній отвір закривається пробкою. Заміна опалення своїми руками зажадає для кожного радіатора 4 пробки, в тому числі 1 - глуху.

Найбільш поширеними і зручними кранами для радіаторів опалення є крани з накидними гайками. Вони не тільки швидко перекривають потік води, але і дозволяють використовувати їх не один раз. При установці навіть нового радіатора ті поверхні, які контактують з кранами і пробками, повинні бути очищені від пилу, фарби і окислів. Для герметизації кранів і пробок використовується сантехнічний льон і герметизирующая паста. Після того, як ви закріпили радіатор на стіні, треба приступати до монтажу нового трубопроводу. Для початку визначимося з вибором системи. При першій (однотрубної) вода подається зверху по стояках, при другій (двухтрубной) на радіатор по одній трубі подається гаряча вода, по другий - відводиться. Тепер розберемося з трубами. При заміні опалення своїми руками застосовуються переважно поліпропіленові труби. Вони недорогі, просто в збірці, відрізняються антикорозійну стійкість. Для монтажу опалення застосовуються тільки армовані труби. У таких трубах між шарами пропілену прокладається металева (алюмінієва) фольга, або сам поліпропілен при виготовленні труб змішується зі скловолокном для додання підвищеної жорсткості.

При заміні опалення своїми руками для однотрубної системи (в стояку) використовуються труби в 25 або 32 мм діаметром, для підключення радіатора - 20 мм. Для двотрубної системи діаметр труби стояка залежить від кількості радіаторів. Якщо 8 і більше - 32 мм, якщо менше - 20 мм.

Якщо застосовується однотрубна система, то для прокладки трубопроводу в стінах роблять штроби (канавки). Якщо ця стіна - зовнішня, то труби слід утеплити. Якщо ж ви використовуєте двотрубну систему, то в цьому випадку для заміни опалення своїми руками штроби роблять в підлозі (в стягуванні). Відстань між штробі для подачі гарячої води і для «обратки» (відведення теплоносія) має бути приблизно 20 см. У цьому випадку можна використовувати труби опалення для отримання ефекту «теплої підлоги». Для цього слід на дно штроби під трубу укласти утеплювач з ефектом тепловідображення. Після того, як ви виконали всі роботи по заміні опалення своїми руками, систему слід перевірити на працездатність і герметичність. Рекомендують робити перевірку при підвищеному тиску. Перевірочне тиск повинен бути вище рекомендованого в півтора рази. При використанні двотрубної системи починати слід з відкриття «обратки». Після цього повітря під напором піднімається вгору і спускається через кран. Потім за допомогою насоса піднімаєте тиск в системі і перевіряєте стики з'єднань. Якщо вони герметичні, то заливаєте штроби бетоном. На цьому все. Заміна опалення своїми руками зроблена успішно!

Похожие страницы: