Заміна вимикачів

Прийшов час поговорити про вимикачах освітлення в квартирі. Модифікацій, а також видів даного електротехнічного обладнання існує величезна кількість. Вимикач буває: одне клавішний, двох клавішний, прохідний, поєднаний з регулятором і так далі. Зараз поговоримо про те, як зробити заміну одно- і двухклавішний вимикачів, які найбільш популярні в житлових приміщеннях.

На сегодняшний день LED светильники в нашей жизни стали очень популярны, они удобны в использовании, надежные и качесвтенные.

Хороший і якісний вимикач (згідно з технічними характеристиками заводу-виготовлювача) працює в безперебійному режимі близько 6 років. Тому, в зв'язку із завершенням зазначеного терміну, вимикач підлягає заміні, навіть в тому випадку, якщо він справний. І, зрозуміло, міняти вимикачі слід, якщо вони при включенні дають іскру. Даний фактор може призвести до пожежі.

Отже, ви придбали новий вимикач, і вам доведеться зняти відслужив свій термін старий вимикач. Перше, що вам належить зробити - відключити напругу. Потім необхідно зняти клавіші. Беремо плоску тонку викрутку і акуратно піддягаємо клавіші по обидва боки. Коли клавіша (або клавіші) трохи вийде, візьміть за неї пальцями і зніміть і перед вами постане внутрішня структура вимикача. Так як типів вимикачів існує безліч, то подальша розбирання, відповідно, матиме відмінності. Але відмінності не настільки істотні, головне - дістатися до болтів, які розтискають кріпильні скоби, і їх слід віджати. Це зробить вивільнення вимикача з настановної коробки. Ще застосовується один спосіб, коли металева рамка кріпиться до коробки шурупами. В даному випадку це ще тривіальніше,

Після звільнення кріплень, слід акуратно витягнути вимикач з інсталяційного короба так, щоб не пошкодити дроти, і, головне - необхідно запам'ятати їх підключення. При Одноклавішний вимикачі-проводиться буде два, при Двоклавішний - три. Один з дротів буде підключений вгорі або внизу окремо - це буде подача напруги. Інші дроти (один або два) - це дроти йдуть на підключення люстри (1-я і 2-я групи).

Якщо ж вам важко зрозуміти, що до чого - просто розведіть дроти в сторони і, дотримуючись запобіжних заходів, подайте в лінію напруга (на сходовому майданчику включите автомати). Потім, використовуючи індикатор фази, знайдіть центральний провід - це буде фаза. Промаркіруйте його - це наступного разу спростить вашу роботу. Але бувають, зрозуміло, ситуації, коли проводка в квартирі прокладена з грубо порушеними нормами. Тоді фазу на центральному проводі ви не зможете визначити - її ви знайдете на двох інших проводах, і лише тоді, коли в люстрі є лампи. Але навіть при цьому випадку центральний провід таким і залишається. Потім слід - знову відключити автомати. Тепер ми будемо встановлювати новий вимикач. Спочатку необхідно під'єднати до нього дроти.

Після приєднанню приступаємо до монтажу в коробку. Якщо при укрученні до упору болти скоб кріплення, у вас не вийшло домогтися надійного фіксування вимикача, то спробуйте розкрутити, а скоби трохи розігнути. Це виходить тому, що коробки старого зразка мають великим діаметром, ніж той на який нові вимикачі розраховані. Потім клавіші ставимо на місце і підключаємо напруга. Ось і все, заміна вимикачів сталася.

Похожие страницы: