Робимо наливну підлогу своїми руками

Конструктивною особливістю плит для поверхових перекриттів в сучасних панельних будинках є те, що вони є нерівними для нижньої частини кожного наступного поверху і вимагають обов'язкового вирівнювання перед настиланням підлоги з будь-якого матеріалу. У сучасних багатоповерхових новобудовах люди купують квартири, особливо по іпотеці. Вони мають тільки чорнову обробку, тобто вирівнювання підстави і настилка підлог - це завдання і вибір господаря квартири.

Чтобы ваш пол в доме был надежным и качественным, выбираейте наливной пол купить Вы его модете по лучшей цене в интернет-мегамаркете «КВС-центр».

Та ж проблема виникає і при євроремонт квартир у вже обжитих будинках. Оптимальний варіант для вирівнювання нижньої частини підлог - використання так званого наливної підлоги, тобто спеціальної самовирівнюється будівельної суміші.

Такі суміші можуть бути двох видів:

Традиційні мінеральні. Вони складаються з цементу і спеціальних мінеральних модифікованих добавок. Саме такими сумішами заливаються підстави підлог в квартирах, після чого на них укладається кінцевий варіант підлоги: паркет або лінолеум.

Полімерні. Вони складаються з різних полімерів і модифікаторів. Такі суміші використовуються для заливки підлог в адміністративних, виробничих і публічних приміщеннях і варіюються в залежності від необхідних якостей. Це може бути стійкість до багаторазового переміщення по ним важких вантажів, до періодичного впливу хімічно активних матеріалів і т. Д. Полімерні підлоги додаткового покриття не вимагають, а вибір їх зовнішньої колірної гами здатний задовольнити будь-який смак.

Незалежно від типу наливної підлоги його перевагами перед іншими способами вирівнювання є:

розтікання по поверхні під впливом сил тяжіння і власної ваги, що забезпечує максимально рівну і горизонтальну поверхню;

відсутність швів, стиків і тріщин;

мінімальний термін до початку експлуатації;

відсутність особливих проблем при оновленні та ремонті;

можливість вибору найбільш підходящої по якостям наливний суміші;

можливість самостійної заливки підлоги в квартирах, приватних житлових будинках та інших будівлях.

Останнє гідність, проте, має відносний характер - недотримання технології заливки призведе до появи в наливному покритті тріщин і деформацій. Наливна шар може відстати від підстави, а в гіршому випадку - і зовсім зруйнуватися без можливості відновлення. Правильна технологія складається з наступних етапів:

Готуємо основу заливки. Дерев'яну основу необхідно очистити від жирових і масляних плям і зробити його шорстким, наприклад ошкурить. Гарантувати його без особливої необхідності не потрібно. Бетонна або цементну підставу також необхідно очистити, заповнити відколи, тріщини і вибоїни будівельним герметиком або іншим матеріалом, ретельно видалити пил і залишки попередніх робіт, а потім заґрунтувати з додаванням в суміш кварцового піску. Цілком можливо, що основа має непомітний на око ухил або піднесення. Для того щоб уникнути неприємних несподіванок, краще всього відразу заміряти висоту приміщення. Нарешті, необхідно встановити висоту передбачуваного порога і встановити в дверних отворах і інших переходах перегородки.

Заливаємо перший шар будівельної суміші. При цьому, незважаючи на саморастекаемость наливної підлоги, заливку необхідно робити вручну, зокрема:

за допомогою зубчастого шпателя або голчастого валика допомогти суміші поширитися по всій заливається поверхні;

за допомогою вузького шпателя забезпечити проникнення суміші до всіх кутах і стиках.

Після висихання першого шару робимо прорізи в проблемних місцях і заливаємо другий шар наливної підлоги.

Якщо помилки у виконанні технології при заливці підлоги все-таки були (а це майже неминуче, якщо вона здійснювалася самостійно і вперше), не слід впадати у відчай - деякі з них можна усунути без повної заміни покриття.

До переборним помилок, зокрема, належать такі:

Якщо верхній шар підлоги тріскається на певній ділянці, значить, на цій ділянці утворився занадто товстий шар суміші. Така ділянка вирізається, дуже ретельно очищається основа, і заливається та ж сама суміш.

Якщо на якійсь ділянці поверхні утворилися зморшки або шорсткість, значить, на цій ділянці залита занадто густа суміш. Дії тут ті ж, що і в першому випадку, тільки на місце зіпсованого покриття заливається більш рідка суміш.

Якщо відшаровується верхній шар заливки або вона повністю відстає від підстави, значить, підстава була недостатньо відчищене від сторонніх домішок типу піску, пилу або просто бруду. Виправлення шлюбу здійснюється аналогічним чином, але іноді доводиться видаляти всі покриття і ставити нове.

На закінчення зазначимо, що установку наливних підлог краще все-таки доручити фахівцям. Звичайно, це обійдеться недешево, але зате і з підлогою ніяких проблем не виникне.

Похожие страницы: