Будуємо каркасний будинок своїми руками

Приступаючи до будівництва власної заміської садиби, дачники і сільські жителі замислюються, якою вона буде. Якщо раніше вважали за краще такі матеріали, як цегла і бетон, то тепер інноваційні технології виходять на перший план. Каркасний будинок відрізняється теплотою і енергоефективністю, сейсмоустойчивостью і красою. Побудувати його можна в найкоротші терміни, самостійно і без використання спеціалізованої техніки. Тільки важливо використовувати дошки і брус достатньої довжини, уникаючи стиків, коли ми будуємо будинок.

Большой Портал недвижимости Харькова, где Вы сможете купить дом.
Фундамент і каркас
Фундамент для каркасного будинку може бути монолітним, стрічковим, стовпчастим або гвинтовим. Але так як конструкція досить легка, зазвичай вважають за краще фундамент тип. Точне розташування паль ретельно розраховується, ділянку розмічається, забиваються кілочки. Відстань між ними становить 0,8-1 м, а знаходяться вони безпосередньо під опорними балками. Як паль можна використовувати труби, які не іржавіють, наприклад, азбестові. Важливо перевірити, щоб всі труби були вбиті на однаковому рівні, гарантуючи ідеально горизонтальну поверхню. Після цього в палі заливається цемент, а вся площадка засипається піском.

Каркас збирається з дощок або бруса, який ретельно скріплюється шурупами. Стіни обшиваються плитами ОСБ або ОСП (орієнтовано-стружкових). Вони прекрасно підтримують геометрію будівлі, витримують навантаження і підвищену вологість.

Основні етапи роботи
Після цього важливо подбати про:
гідроізоляції;
теплоізоляції;
зовнішній і внутрішній обробці;
даху;
електропроводці;
опаленні.


Дах облаштовується стандартним чином, а підлоги, звичайно ж, роблять з дерев'яних дощок, прибиваючи їх тільки в деяких місцях для надійності. Можна вибрати утеплювач, зроблений з базальту або мінеральні плити. Вони встановлюються зсередини будинку, розташовуючись між балками. Після цього повинен слідувати шар пароізоляції. Точно так же утеплюємо дах.

Внутрішнє оздоблення залежить від смаку господарів садиби, але досить функціональним є гіпсокартон. Вони являють собою вже практично готові стіни, тільки стики потрібно закрити. З метою безпеки електричні дроти слід ховати в металевих або гофрованих рукавах або коробах. У будь-якому випадку необхідно залучити до цієї роботи професійного електрика.

Зовні будівля обробляється сайдингом, вагонкою, цеглою або фасадною штукатуркою. Встановлюються вікна і двері, облаштовується цоколь і вимощення. За допомогою такої технології можна побудувати відмінний теплий будинок швидко і уникаючи серйозних витрат. Жити в ньому буде затишно, тепло взимку і прохолодно влітку. Тому все більше наших співвітчизників наслідують приклад скандинавів, європейців, американців і канадців, будують каркасні будинки і насолоджуються їхньою красою і затишком.

Похожие страницы: