Фундамент - основа основ!

Вираз «закласти фундамент » часто використовують не тільки в прямому, але в переносному сенсі. Наприклад, якщо дві країни прийшли до якихось фундаментальних домовленостям, то кажуть, що вони заклали фундамент для тривалих відносин. Та й саме слово «фундаментальний» (фундаментальними ще можуть бути, наприклад, закони фізики) має саме безпосереднє відношення до фундаменту.

Придбати металоконструкції від ТБС Ви можете на нашому сайті.

Як бачите, сам російську мову дає зрозуміти, що фундамент - це дуже і дуже важливо. Чи можна побудувати заміський будинок недорого, заощадивши при цьому на фундаменті? Напевно - можна, адже будівництво фундаменту, як відомо, зазвичай обходиться в кругленьку суму, і багато хто з тих, хто планує розпочати будівництво заміських будинків, розглядають цю статтю витрат з великою надією на те, що саме тут вдасться заощадити.

Але чи варто бездумно економити на фундаменті? Практика показує, що робити цього не варто: численні приклади спроб заощадити на фундаменті занадто часто закінчувалися, в кращому випадку, значним зниженням терміну служби такого будинку. Оскільки саме фундамент приймає на себе все навантаження і передає її грунті, до його будівництва потрібно ставитися максимально відповідально.

Але це не означає, що можливості економити немає: просто обраний тип фундаменту повинен бути обгрунтований не тільки економічно, але і технічно. Зрозуміло, що конструкції будинку мають певну вагу, який фундамент повинен прийняти і розподілити в товщі грунту. І в залежності від ваги будинку і типу грунту можна вибирати той чи інший тип фундаменту.

Що ще потрібно знати про фундаментах стосовно їх вартості? Фундаменти бувають монолітними і збірними. Ця класифікація не стосується пальових і стовпчастих фундаментів, під неї потрапляють в основному стрічковий і фундамент плита . У чому ж різниця між ними, яка ціна і технічні характеристики?

Потрібно відзначити, що монолітні фундаменти дорожче і вимагають великих зусиль при будівництві. Збірні, як зрозуміло з назви, збираються з готових елементів, причому існує можливість використовувати і фундаментні блоки, що були у вжитку, що цілком узгоджується з бажанням багатьох побудувати заміський будинок недорого.

З іншого боку, монолітні конструкції міцніше і надійніше, адже в збірних фундаментах неминуче утворюються слабкі місця на стиках блоків, і якщо стінові матеріали недостатньо міцні, це призводить до появи тріщин, які не сховає ніяка обробка . Збірні фундаменти погано поєднуються з мелкоблочную будівельними матеріалами, такими, як цегла: адже цегляні стіни також мають безліч слабких місць на стиках блоків!

Одним словом, бездумно економити на фундаменті не варто, будь-яке зниження вартості цієї конструкції обов'язково повинне обґрунтовуватися технічно, з розумінням всіх тих негативних моментів, які можуть вплинути в подальшому на довговічність будинку. Адже сьогодні ви хочете побудувати заміський будинок недорого, а через кілька років, можливо, з'явиться необхідність збільшити поверховість житлової споруди, і слабкий фундамент буде саме тим «слабкою ланкою», яке не дозволить наростити житлову площу з мінімальними витратами!

Похожие страницы: