Каркасний будинок - плюси і мінуси. Порівняння достоїнств і недоліків.

Каркасна технологія будівництва малоповерхового житла - одна з найпопулярніших в Європі і Північній Америці. В основному таке житло позиціонується, як доступне або малобюджетне, причому не поступається за своїми експлуатаційними властивостями більш грунтовним будовам з цегли і будівельних блоків. Але не все так райдужно, як описано в рекламних буклетах. Немає ідеальних технологій, а будь-якого гідності і плюса каркасного будинку можна протиставити мінус і недолік каркасної технології будівництва будинків.

Прекрасным выбором будет ПРОЕКТ ДАЧИ AITTA ARVO 61, он подойдет для всей семьи.

Безперечні плюси і гідності каркасних дерев'яних будинків
Щоб не було плутанини, варто відразу уточнити, чому мова йде про житлові малоповерхових будинках. Для них в принципі можуть застосовуватися каркаси з дерев'яного бруса або конструкції з тонкостінного сталевого профілю, а ось в якості обшивки використовують сендвіч панелі на основі деревних матеріалів. Є й інший тип каркасного будівництва промислових споруд, у яких несуча конструкція і панелі зроблені з металу.

З досить великого переліку достоїнств і плюсів, які описуються в більшості джерел, можна виділити два: бистровозводімость і легкість конструкції. Ці ж два якості визначають і відносно низьку вартість будови без обробки, але не настільки низьку для будинку в цілому.

Високі темпи будівництва безпосередньо пов'язані з відсутністю або невеликими обсягами робіт з бетоном і будівельними розчинами. Основна частка «мокрих робіт» доводиться на фундамент (якщо потрібен підвал або цокольний поверх) і обробку: штукатурку, шпаклівку. Але і стрічковий фундамент, завдяки низькій вазі, роблять не таким потужним (для монолітного типу) або використовують фундаментні блоки. Навіть таких робіт можна уникнути, вдавшись до гвинтового пальового фундаменту, обробці внутрішніх і зовнішніх поверхонь панелями.

Невелика вага основних елементів конструкції дозволяє більшу частину робіт проводити без залучення спеціальної будівельної техніки, а це також впливає на темп робіт. Сюди ж можна віднести і зовсім незначну усадку, що дозволяє почати оздоблювальні роботи відразу після основних, а сам будинок ввести в експлуатацію за один сезон.

Про ціну. Фундамент, каркас, стіни, перекриття та дах - це не більше 50% вартості будинку. Але останні два компонента жодним чином не залежать від технології будівництва в цілому - вони можуть бути такими ж, як для цегельного, кам'яного або дерев'яного будинку. Оздоблювальні роботи - це також окрема стаття витрат. Звичайно, обробку натуральним каменем (мармуром або гранітом) для каркасного будинку робити ніхто не буде, але і в цьому випадку вибір інших матеріалів і їх ціновий діапазон досить значний. Економія звужується тільки до цін на матеріали для фундаменту, каркаса, стін і вартості робіт по їх зведенню. Хоча в порівнянні з іншими технологіями різниця немаленька, але в загальній сумі витрат не така вже й велика.


Спірні моменти
Першим пунктом варто поставити міцність, яку приписують каркасних будинків, то «відбирають» її у них. Однозначно, що монолітний бетон або цегла самі по собі міцніше, але міцність конструкції багато в чому залежить від дотримання технології і впливу багатьох зовнішніх чинників. Тому навіть споруди з цегли та бетону можуть зруйнуватися через усадки грунту під впливом великої ваги або зміни характеру грунтових вод. А ось каркасний будинок на гвинтових палях може стояти навіть на слабких грунтах.
Довговічність. Все залежить від якості сировини, ступеня захищеності від несприятливих чинників, періодичності профілактичних і ремонтних робіт. У дбайливого господаря, який не поскупився на придбання витриманою деревини ( «правильної» породи, регіону зростання і часу рубки), провів необхідну обробку і стежить за станом конструкції, каркасний будинок може стояти більше 100 років (в Німеччині є приклади будинків з історією в кілька століть). А сира, погано оброблена деревина згниє протягом 20 років.
Екологічність. Цей показник призводять як в якості гідності (мовляв, каркасний будинок - це практично той же дерев'яний), так і в ролі нестачі (ОСП, фанера, пінопласт - здатні виділяти токсини). А все залежить від вибору матеріалів. І фанера, і ОСП мають різні класи, в тому числі рекомендовані до використання в житлових приміщеннях. Важливо, щоб вони мали сертифікати. А замість пінопласту краще вибирати панелі з мінеральною ватою. І не варто забувати, що ті ж самі матеріали застосовують повсюдно при будь-яких технологіях будівництва.
Низька теплоємність стін може розцінюватися і як недолік, і як гідність. З одного боку, будинок швидко прогрівається взимку (але завдяки теплоізоляції «тримає» температуру), з іншого - влітку, в жаркий день, він також швидко нагрівається і вимагає кондиціонування.

Мінуси і недоліки каркасних дерев'яних будинків
Головний - низька звукоізоляція. Ще класики радянської літератури ( «Дванадцять стільців») помітили, що фанера - відмінний провідник звуку. Використання технологій і матеріалів, що дозволяють з цим боротися, значно збільшують вартість будови.
Низька пожежна безпека. Вирішується спеціальними просоченнями.
Незважаючи на те, що каркасний будинок часто прирівнюють до дерев'яних, у нього відсутні дихаючі властивості. Винен в цьому утеплювач. Пінопласт має низьку паропроникність спочатку, а мінеральну вату використовують в поєднанні в паронепроникною мембраною, яка захищає її від накопичення конденсату.

Похожие страницы: