Технологія утеплення будинку з дерева, утеплення мінеральною ватою

У будь-якому дерев'яному будинку, будь він старим і давно експлуатуються або тільки що зведеним, визначених тепловтрат не уникнути. Розподіляються вони в такий спосіб:
дах - до 40%;
віконні та дверні конструкції - до 30% в залежності від зношеності віконної системи і дверного блоку;
підлогу і стіни - до 10%.

На сайте http://uteplenie.dp.ua/ Вы сможете заказать утепление дома пенопластом и базальтовой ватой.

Утеплення всередині стін
Здійснюється на стадії зведення дерев'яних стін. Матеріал (найчастіше джут, лляна повсть або стрічкова пакля) прокладається безпосередньо між колодами. Залежно від матеріалу стінових конструкцій підбирається оптимальна товщина утеплювального шару: так для стін з бруса досить 5-10мм шару, для срібних рублених стін товщина утеплювача повинна становити не менше 15мм.

фасадне утеплення
Під фасадним утепленням дерев'яного будинку на увазі теплоізоляцію стін із зовнішнього боку. Для того, щоб така ізоляція служила тривалий час і ефективно виконувала покладені на неї функції, слід дотримуватися певну технологію монтажу:
попередньо обробити стіни антисептиком;
закріпити шари утеплювача таким чином, щоб перекрити стики;
закрити із зовнішнього боку ізоляцію захисним шаром;
забезпечити достатню вентиляцію за допомогою спеціальних каналів, щоб уникнути скупчення вологи усередині стіни.

внутрішнє утеплення
Утеплення будинку зсередини застосовується, як правило, в старих будинках, якщо під час їх будівництва не була проведена термоізоляція. Такий спосіб трохи зменшує площу приміщень, зате дозволяє підтримувати в них комфортний мікроклімат в будь-яку погоду.


Здійснюючи внутрішнє утеплення дерев'яних будинків, не рекомендується обмежуватися лише стінами: ізолювати необхідно також підлога і стеля.

Для того, щоб теплоізоляція була ефективною, слід дотримуватися певних технології робіт: обов'язково закладати крім утеплювального матеріалу паро- і гідроізоляцію, підлогу і стелю закривати стяжкою, тільки після цього укладати зовнішнє покриття. У стінах відбудовують гіпсокартонні ніші, в які, крім ізоляції, закладається також електропроводка та інші комунікації.

Мінеральна вата: доступний і ефективний утеплювач
Найбільш доступним як за вартістю, так і за технологією укладання матеріалом для зовнішнього та внутрішнього утеплення дерев'яних будинків на сьогоднішній день є мінеральна вата і аналогічні їй різновиди - скловата і ековата. Крім універсальності застосування цей матеріал має ряд переваг:
екологічна безпека;
пожежостійкість;
висока ступінь шумопоглинання і термоізоляції;
стійкість до усадки, деформації, перепадів температур;
несприйнятливість до агресивних хімічних впливів, впливу грибка і цвілі, атакам комах і дрібних гризунів;
тривалий термін експлуатації без ремонту і обслуговування.

Безумовно, для якісного утеплення дерев'яного будинку вам будуть потрібні певні фінансові вкладення, однак подальша економія на оплаті енергоносіїв незабаром виправдає понесені витрати.

Похожие страницы: