Вибір кондиціонера для квартири

Професійні шопоголіки запевняють, що найбільші знижки на кондиціонери бувають на початку осені і перед Новим роком. Так це чи ні, а про покупку кліматичного обладнання варто думати поза прив'язкою до літа. Хороший кондиціонер стане в нагоді і навесні, і восени, і навіть взимку.

Профессиональная установка кондиционеров в киеве не займет много времени.

Залежно від будови і закладеного функціоналу кондиціонери можуть нагрівати і охолоджувати повітря, чистити його, іонізувати, зволожувати або осушувати, бути частиною вентиляційної системи - тобто, подавати свіже повітря і виводити використаний. Але про все по порядку: нижче ми розповімо, який кондиціонер вибрати в квартиру або будинок, в залежності від ваших цілей і можливостей приміщення.

Щоб зрозуміти, який кондиціонер краще вибрати для квартири, потрібно врахувати безліч параметрів, в тому числі - фінансові можливості.

Для чого потрібні кондиціонери?

Не такий вже дурний питання, як може здатися. Одні впевнені, що кондиціонер годиться тільки для охолодження повітря. Інші вважають, що з його допомогою можна замінити систему вентиляції. Треті сподіваються, що апарат допоможе боротися з вологістю в міжсезоння. Всі вони мають рацію і не праві: сучасні кондиціонери дійсно здатні на багато що, але для кожної конкретної мети необхідно вибрати правильну систему з потрібною комплектацією.

Порада: Вирішуєте, який вибрати кондиціонер для квартири? - Є поширена формула для розрахунку необхідної потужності системи для будинку. Так, 1 кВт закладайте на кожні 10 кв.м приміщення, 100 Вт - на кожного його мешканця (люди, тварини), 200 Вт - на кожну одиницю робочої техніки, 700 - на піч або плиту. Звичайно, ця формула умовна, для точних розрахунків враховується десяток різних факторів.

Перш ніж вибрати кондиціонер в квартиру, потрібно розібратися з їх різновидами і особливостями. Головна мета таких кондиціонерів - підтримувати певну температуру в приміщенні. Залежно від галузі використання (читай, потужності) кондиціонери діляться на побутові, комерційні та промислові. Нас тут особливо цікавлять перші дві категорії, оскільки вони призначені для будинків і квартир. За кількістю складових частин всі прилади відносяться або до моноблоків (віконні, мобільні, дахові) або до спліт-систем (настінні, стельові, підлогові, колонні, касетні і канальні). Останні складаються з мульти-спліт-системи - двох або більше частин: компресорно-конденсаторний блок - на вулиці, внутрішній - в приміщенні. Блоки з'єднані між собою за допомогою електричного кабелю і трубок з холодоагентом.

Який кондиціонер краще вибрати - побутовий чи комерційний?

Побутові кондиціонери призначені для охолодження і нагрівання повітря в квартирах або невеликих котеджах. Такі кондиціонери мають робочу потужність (не плутайте з споживаної) 2 - 8 кВт.

У будинках площею понад 150 кв.м має сенс встановлювати спліт-системи підвищеної потужності (8 - 25 кВт) та надійності. Якщо хороший побутовий кондиціонер без проблем пропрацює 10 - 15 років, то комерційний - у півтора-два рази довше.

Є напівпромислові системи, які вкрай рідко використовуються в житлових просторах. Наприклад, дахові кондиціонери (руфтопи) - моноблоки, призначені для монтажу в приміщеннях площею понад 200 кв.м. Як правило, цей тип обладнання має розширений набір функцій: охолодження і нагрівання повітря, фільтрація, осушення і вентиляція (підмішування свіжого).

Інший вид - колонні кондиціонери для будинку - входить в загін двусоставних спліт-систем. По суті, це такий спрямований холодильник великої потужності. Призначений для використання у великих приміщеннях.

Похожие страницы: