Мох в ландшафтному дизайні

Існує чимало способів зробити свій сад незвичайним, неповторним, таким, що запам'ятовується. Один з них - декорування ділянки мохом. На перший погляд це може здатися дивним, але мох і справді може стати вашим улюбленим рослиною і цікавим акцентом в ландшафті ділянки.

В Киеве компания Уход предоставляет свои профессиональные услуги по облагораживанию земельного участка возле дома.

Використання моху в ландшафтних рішеннях

Практично в будь-якому саду знайдеться чимало місць, де мох буде більш ніж доречний. Без такої рослинності просто неможливо створити ландшафт в пейзажному або японському стилі, домогтися ефекту старого саду.

Примітно, що мох в ландшафтному дизайні можна використовувати як для горизонтального, так і для вертикального озеленення. Моховитий килим цілком може замінити традиційний газон , «задрапірувати» непривабливий ділянку, підніжжя садової скульптури або огорожі, додасть завершеність Рутар і композиції з каменів. Вкрита мохом дах альтанки буде краще захищати від спеки, а на березі водойми смарагдова пухнаста поросль буде виглядати неймовірно привабливо, до того ж вона створить чітку грань між землею і водою. Доречний мох і на доріжках , як в проміжках між плитками, так і по краях. А ще їм можна ефектно задекорувати порожні ділянки землі, вертикальні і похилі площини.

Різноманіття кольорів та фактур моху сприяє ландшафтному творчості. З його допомогою можна створювати дивовижні композиції, наприклад, такі, які можна побачити в японському саду мохів Сайходзі.

Чи складно створювати щось подібне на власному садовій ділянці? Мабуть, не дуже. Трохи практичного досвіду і певний обсяг знань допоможе вам створити сад мохів своїми руками.

Як виростити мох в своєму саду

Для вирощування моху в саду підійде абсолютно будь-яку ділянку - всупереч усталеному стереотипу волога і тінь не є обов'язковими умовами його зростання. Існує безліч видів мохів, здатних рости на відкритих, добре освітлених і навіть посушливих ділянках.

Найпростіший спосіб розвести мох на садовій ділянці - пересадити в потрібне місце шматочок поросли, взятої в лісі, біля річки або де-небудь ще. Важливо, щоб екосреди, з якої ви берете мох, була схожа з умовами, в які він буде поміщений. Землю в місці висадки моху необхідно розпушити і добре зволожити. Висаджену поросль слід щільно притиснути до землі і протягом декількох тижнів забезпечувати їй регулярний полив.

Виростити мох на вертикальних і похилих поверхнях трохи складніше. Для цього на камінь, огорожу, стовбур дерева або що підлягає «зістарювання» скульптуру наносять сметанообразную суміш, що складається з фрагментів моху і йогурту або кефіру. Місця вирощування моху кожен день акуратно зволожують з пульверизатора. Перші паростки з'являться приблизно через півтора місяці.

Декоративний мох для саду можна вирощувати навіть на поверхні ставка. Для цього використовують ландшафтну тканину, на яку поміщають шматочки поросли. Спосіб хороший тим, що плаваючий в ставку мох не потребує поливі - тканина відмінно пропускає воду. Вирощені на воді «зелені килимки» можуть служити прибережним декором ставка або переміщатися в сад на постійне місце. Варто зазначити, що використання ландшафтної тканини - відмінний спосіб формування фрагментів мохових клумб зі складною геометрією.

Похожие страницы: