Монтаж електропроводки НОРМИ І ПРАВИЛА

Незважаючи на те, що монтаж електропроводки в квартирі, приватному будинку (особливо дерев'яному) може мати ряд особливостей існує ряд загальних правил і норм, що визначають як повинен виконуватися монтаж всіх елементів електропостачання.

Профессиональный Монтаж электропроводки осуществлют специалисты с большим опытом работы за короткое время.

Документом, який досконально визначає норми і правила монтажу є ПУЕ (правила улаштування електроустановок), знайти його не проблема, тому повний текст цього документа не буду, а обмежуся деякими основними моментами, які мають практичне застосування.

До початку монтажу варто скласти схему електропроводки , де передбачити розміщення кожного робочого елементу, починаючи від розеток, закінчуючи розподільними щитками і лічильниками.

При монтажі електропроводки слід дотримуватися таких основних правил:

- всі лічильники, коробки, вимикачі, розетки необхідно розташовувати в легкодоступних місцях, щоб при необхідності ремонту (обслуговування) до них був вільний доступ (всі струмопровідні частини елементів повинні бути закриті);

вимикачі необхідно розміщувати біля вхідних дверей або біля дверного отвору, висота монтажу 1-1,5 метра. Варто пам'ятати, що для зручності користування вимикачами їх потрібно встановлювати з одного боку (по ходу руху) у всіх приміщеннях;

розетки встановлюються в місцях передбачуваного розміщення електрообладнання, висота їх монтажу не повинна перевищувати 50-80 см. Професійний монтаж електропроводки передбачає установку з розрахунку 6 кв.м. - одна розетка. Також правила передбачають не менше трьох розеток на кухні, без урахування її площі.

У туалеті, ванній монтаж розеток заборонений, але їх все ж можна встановити, лише підключення елементів повинно виконуватися через розділовий трансформатор;

- прокладка дроти здійснюється тільки по горизонталі або вертикалі. Горизонтальна прокладка виконується з дотриманням таких розмірів: 150 мм від стелі, 50-100 мм від карнизів або балок, 150-200 мм від підлоги. Вертикальна - на відстані 100 мм від кутів і прорізів.

Варто зауважити, що прокладка кабелю пучками заборонена, тобто при наявності декількох паралельно йдуть проводів їх слід розміщувати на відстані не менше 3 мм один від одного;

- всі з'єднання проводів виконуються в спеціальних відгалужувальних або сполучних коробках (монтаж електропроводки для дерев'яного будинку передбачає також використання спеціальних азбестових прокладок);

нульові і заземлення проводу в місці введення з'єднуються зварюванням. До електроприладів вони приєднуються болтовими (гвинтовими) сполуками.

Існують наступні основні способи прокладки електропроводки при її монтажі:

- прихована;

- відкрита;

- комбінована.

- При проектуванні і монтажі електропроводки слід застосовувати пристрої, що забезпечують електро та пожежну безпеку об'єкта ( автоматичні вимикачі , пристрої захисного відключення - УЗО , системи заземлення).

Зайве, мабуть, говорити про необхідність забезпечення якісного з'єднання проводів , надійної їх ізоляції, дотримання при монтажі відповідних правил безпеки. 

Похожие страницы: