Як вибрати екшн-камеру?

Екшн-камера (action camera) - це підвид цифрових відеокамер, призначених для зйомок активних видів спорту та відпочинку. Завдання екшн-камери - відобразити найяскравіші події, які трапляються у вашому житті. Їх відмінними рисами є: мала вага, невеликі габарити, захист від води і бруду, різні кріплення на різні поверхні. Завдяки цьому камеру можна встановити де завгодно і отримати кадри з неймовірних ракурсів.

Чтобы запечатлить свое путешествие или различные события в жизни, поможет Оригинальная камера SQ11 уже в Украине, она имеет множетсво отличных качествю

Умовно будь-які цифрові відеокамери діляться: на максимальний дозвіл відеозйомки і частоту кадрів в секунду. Серед екшен-камер такими значеннями будуть: 720р, 1080р, 2К, 2.5к, 4К з частотою кадрів: 30, 60, 120, 240 і еквівалентних їм в системі PAL. Така градація в значній мірі впливає на вартість камери в рамках одного бренду. Чим вище дозвіл і більше кадрів в секунду знімає екшн-камера, тим дорожче вона буде коштувати.

Але чому ж камери зі схожими характеристиками різних брендів так різняться в ціні? Почасти це через популярність самого бренду, але не тільки. Давайте більш детально ознайомимося з трьома важливими елементами будь-якої цифрової камери, що впливають на якість фото / відео-матеріалу і вартість.

Об'єктив - це перший елемент камери, від якого залежить кількість світла, що потрапив на матрицю (читайте далі). І, як ви можете припустити, чим більше цього світла пропустить через себе об'єктив за одиницю часу, тим більше якісне зображення ми отримаємо. А це безпосередньо залежить від якості встановлених лінз в об'єктиві. В основному, виробники не уточнюють, яку оптику вони використовують в своїх екшн-камерах, але є і такі як SONY, хто з гордістю заявляє, що у них всесвітньо відома оптика ZEISS.

Зазвичай, все, що ми можемо дізнатися про об'єктив в технічних характеристиках, це фокусна відстань і кут огляду. Ці два параметри нерозривно пов'язані один з одним. Давайте розберемося як.

В екшен-камерах, в основному, використовуються ширококутні об'єктиви від 120 ° до 170 °. Це обумовлено як практичними особливостями, так і конструктивними. З точки зору практичності ми маємо камеру, призначену для використання в динаміці на вулиці. Вам буде колись «цілитися» і вибирати кращий кадр, відрізавши все зайве, навпаки, важливо, щоб камера захопила якомога більший простір. З точки зору конструкції самої камери, ми пам'ятаємо, що важливим параметром повинен бути мінімальний розмір камери і отже - об'єктива. Що нам дає широкий кут в цьому сенсі? Справа в тому, що чим ширше кут огляду об'єктива, тим менше, так зване, фокусна відстань (це відстань між оптичним центром лінзи або групи лінз об'єктива і крапкою фокусування - матрицею). Тобто, чим ширше кут, тим коротше лінза. Також ширококутні об'єктиви дають найбільшу глибину різкості. Це означає, що і близькі і далекі об'єкти у нас будуть у фокусі. Важливий момент: так як автоматичне фокусування в екшен-камерах відсутня, та й в динаміці у нас не буде ні часу ні можливості постійно ловити фокус.

Однак, екшн-камери стають все більш універсальними. І їх все частіше починають використовувати, як компактну камеру для відео-блогів тощо. При близькому зйомці в кадр потрапляє багато зайвого. Це влаштовує не всіх, в зв'язку з чим, розробники придумали функцію зміни кута огляду. Але для її реалізації буде потрібно великий набір додаткових лінз і рухають механізмів. Як наслідок, збільшення габаритів об'єктива, що не прийнятне в екшн-камері. Тому вихід тільки один - кроппінг - тобто обрізання зображення і масштабування його до вихідних розмірів. В цьому випадку ми, звичайно, втрачаємо в якості, що треба мати на увазі. Або, якщо ви готові піти на фізичне втручання в конструкцію екшн-камери, ви можете прикупити відповідну лінзу з більш вузьким кутом огляду. Але через відмінності в довжині, вам, швидше за все, доведеться пожертвувати таким аксесуаром як аквабокс, так як камера з новою лінзою може не поміститися в нього (на прикладі камери GITUP Git2 з лінзою 90 °).

Важливою буде функція корекції зображення , так як особливістю ширококутних лінз є перспективне спотворення. Після отримання знімка програмним способом камера вирівнює викривлені лінії.

Матриця - це найважливіший елемент камери, безпосередньо впливає на якість фото і відео матеріалу. Це аналог плівки в старих фотоапаратах. Що потрібно знати про матрицю?

Розмір має значення! Як би нам не хотілося, але фізика процесів фото-фіксації така, що, чим більше фізичний розмір матриці і її елементів-пікселів, тим більше світла на них потрапить, і тим більше якісне зображення ви отримаєте в результаті. Хорошим показником для дзеркальних камер є розмір матриці 36 × 24 мм. Однак, через малі розміри самих екшен-камер використання великих матриць неможливо і хорошим показником для них буде 1 / 2.3 дюйма діагоналлю 7,81 мм. При такому розмірі матриці треба мати на увазі, що екшн-камери не призначені для зйомок з недостатнім освітленням. У темний час доби або в погано-освітленому приміщенні на зображенні будуть присутні шуми, навіть у топових моделей екшен-камер.

Похожие страницы: