Газон без проблем. Як доглядати за галявиною в спеку
У спекотну погоду газон часто жовтіє. Як його правильно поливати, щоб цього уникнути? Чи треба припиняти підгодівлі або, навпаки, годувати побільше?
На сайте магазина G-shop.com.ua представлен широкий выбор различных инструментов для работы дома.
Газон - не ідеальна місце для життя рослин. Навіть тоді, коли ваша улюблена галявина перед будинком виглядає зеленої і доглянутої, злаки, складові її, постійно знаходяться в стані стресу. Причини цього - переуплотнение дернини і регулярна стрижка. І головне завдання дачника при догляді за газоном - знизити цей стрес. Зрозуміло, що стрижки припиняти не можна. Зате за іншими факторами доводиться стежити з подвоєною увагою.
волога
Оптимальна вологість грунту - головна умова гарного вигляду газону влітку. Для газонних трав однаково неприйнятні як земля, висохла до стану пилу, так і хлюпають болото. Але, коли настають спекотні дні, в сирих місцях рослини розкошують, а звичайні дільниці стають занадто сухими.
У посуху злаки починають раніше скидати старе листя: вони жовтіють, потім висихають. Крім того, при дефіциті вологи трави повільніше ростуть. Все це веде до появи на газоні світлих плям, а потім і лисин, які з радістю займуть бур'яни. Якщо в цей момент налагодити полив, плями затягуються за тиждень або два, залежно від серйозності пошкоджень.
А ось добрива без поливу застосовувати абсолютно марно. Навпаки, вони можуть привести до ще більшого пригнічення трави.
Що робити
У суху погоду, навіть якщо немає спеки, рясно поливайте газон мінімум раз в три дні (на піщаних, швидко висихають грунтах - ще частіше). У спекотні дні це краще робити щодня в ранкові або вечірні години. Знизити трудовитрати і повністю вирішити проблеми із забезпеченням газону вологою допоможуть системи автоматичного поливу.
харчування
Газон може жовтіти і внаслідок нестачі або надлишку елементів живлення, в першу чергу при дефіциті азоту і заліза. Недолік азоту швидко виправляється за допомогою внесення азотних добрив - сечовини, аміачної селітри, сульфату амонію - або комплексних добрив для газонних трав. Дефіцит заліза можна ліквідувати, додавши до стандартних підживлення залізний купорос або ще краще мікродобрива, що містять залізо в хелатній формі.
Досить часто нерівномірність забарвлення галявини - це наслідок ручного внесення сухих добрив (в першу чергу сечовини). Там, де гранули були розсипані з надлишком, трава росте буйно, а злаки, яким не дісталося добрив, виявляються ослабленими. У підсумку на такому газоні навіть можна простежити шлях «руки дає».
Що робити
Підгодовуйте газон 3-4 рази за сезон, причому навесні використовуйте добрива з переважанням азоту, а з середини літа - калію і фосфору. Щоб уникнути плям, підгодівлі краще вносити в рідкому вигляді - наприклад, розводьте гранули у воді і отриманим розчином поливайте траву з лійки. Крім того, у продажу зустрічаються рідкі добрива у флаконах, які можна використовувати як насадки на шланг, а також дозатори для систем автополиву.
хвороби
Ще одна причина появи плям на газоні - грибні захворювання, в першу чергу червона нитчасті. Але вона вкрай рідко вражає газон в теплу погоду. Найчастіше її можна помітити в кінці літа і восени, при похолоданні, підвищенні вологості і регулярних холодних туманах, причому зазвичай ще й на тлі дефіциту азоту. Запобігти цій хворобі можна за допомогою підгодівлі (особливо після сильних дощів), а вилікувати будь-якими фунгіцидами.
Похожие страницы: