Як правильно вибрати сонячну батарею для будинку

При виборі альтернативного джерела електроживлення виникає цілком резонне питання - як вибрати сонячні батареї для дому? Далі мова піде саме про те, як же зробити правильний вибір і підібрати найбільш підходящі сонячні батареї для дому.

Замовити і купити дбж для дому Ви зможете на нашому сайті за вигідною ціною.

1. Критерії вибору сонячних батарей

Сонячні батареї для дому

В першу чергу варто розуміти, що потужність сонячних панелей (вимірюється в Ватах) безпосередньо впливає на вартість системи. Таким чином, чим потужніший батарея, тим вище її вартість. Крім вартості, від потужності батареї залежить і її розмір. Наприклад, панель на 200 Вт матиме значно більші розміри, в порівнянні з 100 Вт батареєю. Габарити батареї також залежать від типу пристрою.

При покупці сонячної батареї необхідно визначити номінальну потужність, яка потрібна для харчування всіх необхідних електроприладів, а також визначитися з місцем її розташування і допустимими розмірами.

2. Вартість сонячних батарей

Також при виборі сонячних панелей постає питання - скільки коштують сонячні батареї для дому? Тут не варто гнатися за дешевизною, так як дешеве, не завжди означає - вигідне. При виборі варто враховувати всі особливості тієї чи іншої панелі. Наприклад, тонкоплівкові пристрої мають нижчу вартість, в порівнянні з монокристаллическими або полікристалічний, однак при цьому вони і менш потужні. Такі батареї займають набагато більший простір.

Саме тому, перед покупкою такої системи необхідно все ретельно продумати і розрахувати. Перш за все, чітко сформулювати всі потреби і очікування від батарей. Кращим місцем для установки сонячної батареї є дах будинку. Тому ви повинні точно розрахувати площа і простір, яке можуть зайняти батареї.

Якщо в подальшому ви плануєте встановити додаткові сонячні батареї для дому, вартість яких може істотно коливатися, залежно від виробника, ефективності та матеріалу виготовлення, то обов'язково потрібно переконатися в тому, що для цього на даху будинку залишається вільний простір. В іншому випадку, вам доведеться замінити панелі на більш потужні і компактні пристрої, ще до того, як вони відпрацюють свій ресурс.

Отже, вартість сонячних батарей для будинку визначається, по-перше, по потужності (у ВАТ), за габаритами, по типу і матеріалу, з якого вони виготовлені, а також по надійності (довговічності) і можливим сертифікатами, пропонованим продавцем.

Вибирати сонячні панелі, відштовхуючись виключно від вартості - це невдале рішення, так як вони цілком можуть перевищити допустимі розміри і просто не вміститися в тому місці, де планувалося їх встановити. Також вони можуть не мати потрібних сертифікатів, мати або не мати гарантії, а також не виробляти стільки потужності, скільки вам необхідно.

3. Види сонячних батарей

3.1. Монокристалічні сонячні батареї

Перший вид сонячних батарей - це монокристалічні кремнієві панелі. Вони є найефективнішими і мають найменший розмір, в порівнянні з іншими. Завдяки цьому, така установка буде займати набагато менше простору на вашій даху. Якщо ви в своєму розпорядженні фінанси і головний критерій для вибору потужність і високу якість, то це батареї саме для вас.

3.2. полікристалічні панелі

Даний вид батарей складається з полікристалічних кремнієвих осередків. Це вельми ефективні батареї, які користуються найбільшою популярністю. Це пояснюється тим, що такі панелі забезпечують найбільш оптимальний баланс ефективності і економічності. При цьому завдяки сучасним технологіям виробництва , такі сонячні батареї максимально наблизилися до монокристалічним панелям за такими параметрами, як габарити і продуктивність.

3.3. Тонкоплівкові сонячні батареї

Даний вид батарей є найдешевшим. Він виготовляється на основі аморфного кремнію. При цьому такі батареї є найменш продуктивними. Вони займаю велику територію і здатні генерувати менше потужності на квадратний метр, в порівнянні з двома вищезгаданими типами панелей.

У переважній більшості випадків рекомендується, для домашнього використання рекомендується використовувати якісні полікристалічні сонячні батареї. Вони не вимагають особливого догляду і є досить ефективними при будь-яких погодних умовах. Крім цього, такі батареї мають величезний ресурс, розрахований на 25 років. Тільки після цього терміну вони починають втрачати свою ефективність, але не більше 20%.

4. Як розрахувати необхідну кількість сонячних батарей

У процесі визначення місця розташування і необхідного простору виникає цілком резонне питання - скільки треба сонячних батарей для нормальної роботи електроприладів? Для визначення цього значення потрібно з'ясувати енергоємність вашого будинку, номінальну потужність модуля, а також коефіцієнт інсоляції для тієї місцевості, де буде встановлена система.

Кращий показник, який визначає енергоємність будинку, полягає в середньодобовому споживанні електроенергії в кВт / год. Орієнтуватися на номінальну потужність використовуваного електрообладнання або на встановлену потужність об'єкта не буде правильним. Це пояснюється тим, що при розрахунку, грунтуючись на ці показники, можна сильно помилитися і купити дуже дороге обладнання, яке не використовуватиметься на 100%.

Похожие страницы: