Як зробити теплицю з плівки
Збільшити кількість і якість врожаю вам допоможе теплиця з плівки, зроблена своїми руками. Таке садове пристосування вважається досить дешевим способом вирощувати городні культури в більш холодні пори року, ніж це задумано природою. У даній статті на сайті mainavi.ru ви дізнаєтеся, як самостійно вибрати покривний матеріал і виготовити найпростішу конструкцію для вирощування врожаю.
Купити відра оптом ви можете на нашом сайті за вигідною ціною.
Перед виготовленням теплиці необхідно вибрати її тип. Цей вибір залежить від кожного конкретного дачної ділянки, фінансових коштів, наявності необхідних інструментів і матеріалів, а також навичок роботи з ними.
Вибір типу конструкції
Самим поширеними і універсальними конструкціями вважаються теплиці арочного типу з металевим або пластиковим каркасом і покриттям з поліетиленової плівки.
Такі теплиці мають наступні особливості:
Простота складання.
Порівняно невелика вартість матеріалів.
Стійкість до навантажень в різні пори року, завдяки особливостям конструкції.
Висока здатність укривного матеріалу пропускати сонячне світло.
Захист врожаю від надлишку вологи.
Плівка не сприйнятлива до грибків.
Уразливість укривного матеріалу до негативного впливу природних факторів. При постійному знаходженні його на сонці він стає менш надійним, і протягом півроку приходить в непридатність.
Зниження світлопропускання внаслідок накопичення пилу на поверхні. Необхідно регулярно очищати плівку від пилу.
Втрата еластичності згодом.
Деякі спеціальні види плівки позбавлені негативних властивостей. Рекомендується вибирати матеріал для вирішення конкретних завдань.
Перед початком збирання теплиці потрібно підготувати для неї місце на присадибній ділянці. Це місце повинно мати хорошу освітленість і бути досить рівним.
Підготовку грунту слід починати після закінчення врожайного сезону. Виділена ділянка перекопується і очищається від бур'янів. Для підвищення родючості в землю вносяться добрива, а сама ділянка розрівнюється.
Далі потрібно здійснити ті підготовчі заходи, які неможливо буде здійснити після установки споруди. Наприклад, для постійної теплиці з опаленням потрібно підвести необхідні комунікації.
Ділянка, де будуть встановлюватися кріплення і елементи опори, ущільнюється. В ідеальному варіанті заливається стрічковий фундамент під теплицю. Однак можна обійтися і без нього, якщо навантаження на грунт буде невеликою. В цьому випадку по периметру збирається дерев'яний короб, що надає жорсткості всієї конструкції.
підготовка матеріалів
Виготовлення теплиці слід починати з придбання необхідних матеріалів. Розглянемо просту теплицю з пластикових або металевих труб. Для її складання нам буде потрібно:
Труби з обраного матеріалу. Їх довжина і кількість залежить від бажаних розмірів тепличного приміщення. Діаметр труби - до 30 мм.
Дерев'яні дошки для заснування.
Металеві штирі довжиною до 1 метра і діаметром до 20 мм. Слід враховувати, що на ці штирі будуть одягатися арки, а значить, вони повинні легко входити в отвори труб.
Металеві штирі, забиваються по кутках короба для підвищення жорсткості конструкції.
Труба з основного матеріалу по довжині теплиці. Вона буде укладатися поверх арок для забезпечення стійкості теплиці.
Петлі для вікон і дверей з розрахунку 2 петлі на кожне вікно і 3 петлі - на двері.
Інші інструменти та витратні матеріали - монтажні петлі для труб, шурупи, цвяхи.
Підготувавши все необхідне, можна приступати до складання основної конструкції.
збірка теплиці
Перш за все, необхідно підготувати деревину, використовувану для виготовлення підстави. Її в обов'язковому порядку просочують антисептичними і протигрибковими препаратами. Це необхідно зробити, щоб убезпечити від швидкого руйнування деревини від гниття і утворення грибків.
Для підвищення довговічності дерево також можна просочити олійними розчинами, обпалити за допомогою паяльної лампи або просмолити. Так як на все це потрібен час, подбати про підготовку дерева потрібно заздалегідь.
Як тільки всі матеріали будуть готові, можна переходити до складання всієї конструкції згідно підготовленим кресленням. Їх можна взяти з даного матеріалу або розробити самостійно, з урахуванням всіх додаткових особливостей.
Похожие страницы: