Навіщо потрібен автоматичний вимикач

Електрика - незримий помічник в нашому повсякденному житті. Ми звикли до того, що воно справно служить людству ось вже більше 100 років і зовсім забули, яку небезпеку вона може представляти при відсутності належного контролю над ним.

Если вам необходим разъединитель 110кВ, только у нас по самой выгодной цене.

Автоматичний вимикач, або просто " автомат " призначений для контролю над струмом, що протікає через нього.

Як побутові, так і більшість промислових споживачів підключають свої електроприймачі до трифазної промислової мережі з частотою 50 Гц з номінальною напругою 380/220 Вольт. Причому побутові електроприлади підключають зазвичай тільки до однієї фазі з напругою 220В, промислові - до трьох фаз 380В.

Модульні автомати випускаються серіями в одно-, двох-, трьох- і чотириполюсним виконанні. Перші два типи використовуються в однофазних ланцюгах, другі два - в трифазних. Особливість багатополюсних автоматів в тому, що вони включають і відключають всі свої полюси одночасно, що вимагаються відповідно до правил улаштування електроустановок (ПУЕ).

При підключенні електроприладів опір в мережі зменшується, що викликає збільшення струму. Причому чим потужніший електроприлад, тим більше зменшується опір і збільшується струм. Коли провідники з'єднуються в обхід навантаження відбувається коротке замикання, так як струм обмежує тільки опір провідників. Струм нагріває провідники, по яким він тече, тому неконтрольоване збільшення струму призведе до перегріву провідників і їх подальшого загоряння.

Автоматичний вимикач при виникненні небезпечного режиму розмикає свої контакти, відключаючи ділянку мережі з підвищеним споживанням струму, тим самим рятуючи електропроводку від пошкодження. Однак не кожен автоматичний вимикач здатний ефективно захистити вашу електропроводку, він обов'язково повинен мати певний набір характеристик.

Розглянемо конструкцію модульних автоматичних вимикачів, що встановлюються в щитки на стандартну 35 мм DIN-рейку.

Автомат складається з десятка мініатюрних деталей, які збираються у вузли.

Механізму вільного розчеплення, який дозволяє зробити незалежним положення рукоятки управління і головних контактів. Такий механізм дозволить автоматично відключити автомат, навіть якщо ручка управління утримується у включеному положенні

Теплового розчеплювача, що представляє собою біметалічну пластину, яка при нагріванні струмом згинається і викликає відключення автомата з витримкою часу. Цей расцепитель призначений для захисту електропроводки від тривалого перевантаження і характеризується час-струмової характеристикою

Електромагнітного розчеплювача, що представляє собою котушку з рухомим сердечником всередині. При протіканні струму понад заданої величини відбувається втягування сердечника і миттєве відключення апарату. Цей расцепитель призначений для захисту від короткого замикання, яке повинно бути відключено якомога швидше;

Дугогасительной системи, куди відводиться дуга при відключенні струму навантаження або короткого замикання, розбивається на безліч маленьких дуг і гасне

Клемних затискачів для приєднання провідників

Важливим є наявність вказівного прапорця, який покаже стан контактної групи - зелений прапорець означає, що апарат відключений, червоний прапорець означає що апарат включений

Наприклад, при включенні апарату на коротке замикання і утримання рукоятки у включеному положенні, прапорець буде зеленого кольору, що буде сигналізувати про аварійне відключення апарату.

Всі внутрішні компоненти модульних автоматів заздалегідь налаштовуються на певні параметри і перевіряються на заводі-виробнику. Вони вказані на лицьовій стороні пристрою.

У наступній статті ми розповімо за якими характеристиками потрібно вибирати автоматичний вимикач, щоб ваша електропроводка була надійно захищена від КЗ і перевантаження, а ви - від ураження електричним струмом.

Похожие страницы: