Які вибрати труби для водопостачання квартири

Від вибору труб для водопостачання квартири залежать витрати на ремонт або створення водопроводу. Зі статті ви дізнаєтесь про характеристики водопровідних труб з різних матеріалів, їх вартість, особливості монтажу та експлуатації.

Отличного качества труба пластиковая водопроводная будет правильным выбором.

 Параметри, які потрібно враховувати при виборі труб:

хімічний склад води;

чистота води;

тиск у водопроводі;

доступність фітингів;

спосіб укладання (самостійно або наймати фахівця);

наявність обладнання та досвіду роботи з різними видами труб;

вартість труб і фітингів.

Якщо у воді великий вміст мінеральних елементів (понад 0,5 грама на літр), вибирайте труби на розмір більше розрахункового діаметра - замість 10 мм ставте 12, замість 16 мм використовуйте 20. Це продовжить термін служби водопроводу до моменту, коли опади на стінках труби обмежать рух води нижче допустимого.

Для запобігання появи опадів використовують гофровані нержавіючі труби. Полірована внутрішня поверхня запобігає осіданню розчинених мінералів. Але така труба чутлива до хлору. Якщо на очисній споруді додали більше хлору, ніж необхідно, гофрована нержавіюча труба буде іржавіти.

Каламутна і неочищена вода залишає на стінках труби опади, які знижують пропускну здатність. Якщо у вас не встановлено фільтр перед водогоном, прохідність труб знизиться через кілька років. Гофровані труби з нержавіючої сталі так само уразливі перед крупнодісперсной забрудненнями.

Вибираючи труби, враховуйте тиск у водопроводі. Тиск на нижніх поверхах багатоповерхових будинків досягає 10 атмосфер. Якщо у вас не встановлений водяний редуктор, використовуйте труби, робочий тиск яких перевищує це значення.

Купуйте труби і фітинги неподалік від будинку. В процесі прокладання водопроводу виникнуть зміни в проекті і буде потрібно докупити труби або фітинги. Чим далі від будинку ви купували їх, тим більше часу піде на докуповування необхідного. Тому що труби або фітинги такого ж діаметру, але іншого виробника або з іншої партії можуть не підійти.

Кожен виробник труб і аксесуарів до них встановлює свої допуски. Тому велика ймовірність, що вироби різних виробників сильно відрізняються в розмірах і на них неможливо якісно встановити фітинги.

Похожие страницы: