Як вибрати колір меблів: огляд варіантів та їх характеристики

Як вибрати колір меблів? Це важливе питання, що стосується кольорових поєднань, постає перед будь-якою людиною, яка планує ремонтні роботи у своїй квартирі. При оформленні інтер'єру житлового приміщення рішення цього завдання не можна відкладати на потім, адже ми хочемо створити цілісну та гармонійну композицію у вибраному стилі. Наша стаття про те, як підібрати необхідні кольори для обробки поверхонь, меблевого гарнітуру та декоративних елементів.

Большой выбор мебели на сайте www.kult-mebeli.com.ua по очень приятной цене.

Як правильно вибрати колір меблів: загальні принципи

З кожним кольором або поєднанням відтінків людина асоціює певну картину чи відчуття, що впливають на її самопочуття та емоційний настрій. Ще відмічено, що від вибору кольору залежить те, як ми сприймаємо простір, – він може здаватися затишним чи агресивним, просторим чи вузьким та тісним. Колір може зонувати простір або поєднати кілька кімнат в одну.

В оточенні теплих тонів (жовтого, помаранчевого, червоного) відчувається тепло, приплив енергії, прискорюються ритми дихання та виникає святковий настрій.

Присутність холодних відтінків (блакитного, синього) заспокоює, вони сприймаються людиною як стримуючі та відсторонені.

Є ще третя група кольорів, які мають тони в холодній і теплій спектральних областях, це відноситься, наприклад, до фіолетового та зеленого.

Поєднуючи кілька відтінків, необхідно визначити той, який буде переважним. Він зазвичай стає основним тлом у приміщенні, наприклад, використовується при обробці стін. Базовий колір можуть підтримувати невеликі аксесуари.

Фахівцями визначені як найсприятливіші наступні поєднання кольорів – однотонне, гармонійне та контрастне. Перший тип передбачає підбір близьких тонів в одному кольорі, наприклад, пара з насиченого синього і блідо-синього. У гармонійному поєднанні поєднують різні, але близькі кольори в спектрі або ті, які легко з'єднати, – це помаранчевий із червоним, наприклад, або синій із зеленим.

Контрастний союз створюють із різних, але чудово співіснуючих поряд відтінків: синього та жовтого, зеленого та фіолетового. Якщо ви хочете розширити поєднання і взяти три або більше тонів, у цьому випадку при доборі слід дотримуватись правил кольору. Нижче наведемо один з критеріїв теорії гармонійного поєднання кольорів по порах року.

Весняне поєднання – включає відтінки жовтого як основного та рожевого, білого, червоного, фіолетового, бежевого, зеленого та синього. Рекомендується прикрашати аксесуарами із жовтого металу.

Літнє – складається з основного блакитного кольору та додаткових: коричневого, білого, червоного, сірого, фіолетового, синього, жовтого, зеленого, бежевого, чорного, рожевого. Декор – зі срібного чи сріблястого металу.

Осіннє поєднання – створюють із червоної основи та доповнюють її синім, фіолетовим, зеленим, жовтим, білим, бежевим, коричневим, рожевим, сірим. Прикрашати можна аксесуарами із жовтих та червоних металів, наприклад, із бронзи та міді.

Зимова колекція – складена із синьої основи та компаньйонів: червоного, чорного, коричневого, жовтого, білого, зеленого, фіолетового, сірого, рожевого. Декорувати можна виробами із білого та чорного металу.

Вибір кольору залежить від індивідуальних переваг. У великій сім'ї слід приймати колегіальні рішення, щоб уникнути розбіжностей і сварок. Перед остаточним вибором пам'ятайте, що колір меблів має бути:

практичним;

універсальним;

гармонійним;

гарним;

комфортним із психологічної точки зору.

Багатьох батьки з дитинства привчали до думки, що одяг темних кольорів практичніший за світлий, на ньому не так видно забруднення, його не треба часто піддавати пранню. Однак на меблі це правило не поширюється. Зазвичай ті, хто придбав гарнітури чорного або інших темних тонів, бувають розчаровані тим фактом, що витирати пил і плями з них доводиться частіше, ніж, наприклад, з бежевого. На жаль, на темному тлі забруднення видно краще; Звичайно, меблі у вітальні чи спальні не доведеться протирати занадто часто, а ось кухонному гарнітуру буде потрібна ваша увага практично щодня.

Дизайнерам відомий той факт, що пальма першості у змаганні за практичністю належить світлим меблям. Це не стосується чисто білого кольору, а більше до деревних відтінків, таких, наприклад, як:

молочний дуб;

бук;

ясен шимо світлий.

Інша справа, якщо квартира належить сім'ї, яка має дітей чи свійських тварин. У цьому випадку доречніше вибрати більш темне забарвлення меблів:

італійського горіха;

вільхи;

шимо темного.

Похожие страницы: