ЯК ВИБРАТИ ТРАНСФОРМАТОР СТРУМУ?

Часто виникають ситуації, коли необхідно перетворити деякі електричні величини для отримання можливості моделювати необхідні процеси в електроустановках, або убезпечити процес вимірювань. Для вирішення цих питань застосовується трансформатор струму. Він здатний трансформувати певну величину в знижений пропорційне значення.

Заказать измерительные трансформаторы тока вы можете на сайте нашей компании.

Перш, ніж робити покупку, необхідно визначитися, як правильно вибрати трансформатор струму для коректної роботи.

Основні паспортні характеристики

Вибираючи відповідний пристрій, необхідно насамперед ознайомитися з його робочими параметрами.

Трансформатори струму - характеристики, які необхідно враховувати:

Номінальна напруга приладу (можна подивитися в паспорті трансформатора). Цей параметр характеризує рівень напруги, при якому прилад буде стійко працювати.

Величина номінального струму, що проходить в первинному ланцюзі (обмотці) пристрої. Вказаний у паспорті як I1н.

Номінальний вторинний струм (який протікає по другій обмотці трансформатора). Цей показник має одне з двох значень: або 1 А, або 5 А. При необхідності за індивідуальним замовленням виготовляють трансформатори з показником 2 А чи 2,5А. Позначається I2н. На самому трансформаторі номінальний струм первинної і вторинної ланцюга вказується через косу лінію, наприклад, 600/5.

Вторинне навантаження. Цей параметр характеризує здатність до повного опору всіх елементів зовнішньої вторинної мережі. Позначається Z2н і вимірюється в Омах, або в вольт-амперах (в разі, коли вона виражається через повну потужність, позначається S2н.ном). Якщо значення дано в вольт-амперах, і його необхідно перевести в Оми, можна скористатися формулою, за якою повне опір всіх елементів вторинної мережі дорівнює приватному повної споживаної потужності і квадрату номінального вторинного струму.

Величина електродинамічної стійкості (I д) - максимально можлива величина амплітуди струму короткого замикання, яке може витримати даний трансформатор струму без пошкоджень.

Коефіцієнт трансформації характеризується величиною відносини первинного струму до показника вторинного струму. Виділяють дійсний і номінальний показник коефіцієнта.

Величина термічної стійкості (ItТ) - показує, на скільки струмопровідні частини трансформатора можуть протистояти нагріванню, що здійснюється струмом короткого замикання в певний проміжок часу. Температура мідних струмопровідних частин не повинна підніматися вище 250 градусів, а алюмінієвих - вище 200 градусів.

Як вибрати трансформатор струму по його типу

Вибираючи трансформатор, для початку варто визначитися з існуючими різновидами цього приладу. Виділяють кілька класифікацій.

Трансформатори можуть призначатися:

для проведення вимірювань (тут можна окремо виділити підгрупу трансформаторів, які використовуються для вимірювань показань в різних режимах);

з метою застосування в пристроях захисту;

комбіновані.

Залежно від свого застосування, можуть працювати:

всередині приміщень;

на вулиці;

вони можуть вбудовуватися в порожнині електрообладнання;

можуть використовуватися в спеціальних установках.

Також необхідно визначитися, куди Вам необхідно встановити трансформатор, він може бути:

вбудовуваним (вбудовується в порожнині електрообладнання);

прохідним;

опорним (встановлюється на опорну площину);

роз'ємні - можуть швидко встановлюватися на шинах або кабелях, не вимагають відключення кола струму.

Вибір трансформатора по класу точності

Вибираючи трансформатор струму, обов'язково необхідно враховувати його клас точності. Необхідний клас залежить від області застосування трансформатора:

1 - якщо до трансформатора будуть підключатися лише вимірювальні прилади;

0,5 - якщо до нього необхідно підключити лічильник електроенергії.

Як правило, для вимірювань показань на комерційних підприємствах необхідно використовувати трансформатори, що мають високий клас точності.

На цей показник істотно впливає матеріал муздрамтеатру. У трансформаторах для комерційних вимірювань, як правило, використовується муздрамтеатр з аморфних (нанокристалічних) сплавів.

Вибір трансформатора струму по його характеристиках

При виборі, необхідно знати такі параметри:

напруга мережі;

показник номінального первинного струму;

рівень потужності вторинної ланцюга (він залежить від показників споживаних навантажень);

коефіцієнт трансформації.

Для коректного вибору використовується ряд правил.

- напруга мережі

- Величина номінальної напруги трансформатора не повинна бути меншою максимального робочої напруги.

- Вибір трансформатора по струму

Іноді виникає питання, за яким току вибирати трансформатор струму. Всі подібні апарати вибираються виходячи з показників номінального струму. Він повинен бути рівний або перевищувати максимальний робочий струм установки. При цьому повинні бути враховані показники електродинамічної і термічної стійкості.

Говорячи про струм, варто врахувати ще один момент. Трансформатор змінного струму не можна підключати до джерела постійного струму. По-перше, в цьому випадку кількість виробленого тепла може різко збільшитися, і прилад може згоріти. По-друге, таке підключення не дасть ніякого результату, тому що не буде виникати змінне електромагнітне поле в осерді, і у вторинній обмотці чи не з'явиться напруга. Для роботи в мережах постійного струму необхідно вибрати трансформатор постійного струму.

Похожие страницы: